Поиск

Добавить в RSS-ленту

Архивы

Електронна Україна — 2012. Один день активіста.

1 сентября, 2007

Я прокинувся від реву телекрану. З тих пір, як користувачі Верховного Сайту ухвалили принести електронну демократію в кожну квартиру, ця гидота вбудована в стінку кожної квартири. Вимкнути його неможливо. «Таке вже було у Оруелла» — шуткував з цього приводу мій сусід-інтелігент, а потім він кудись зник. Здається, втік у Естонію, отримавши рахунок за комунальні послуги.

«10 година ранку. Пора прокидатись!» — горіли червоні літери на телекрані. Я дійсно налаштував будильник на 10 годину, але на вулиці ще темно.

— Комп’ютер, перевір можливість сбою годинника! — кричу.

— Сбою не було, наша система визнана бездоганною європейськими експертами з громадської організації «Товариство друзів уряду України у Брюселі»,- відповідає телекран басом,- Повідомляю вам, громадянин Шеляженко, що сьогодні відбувся плановий перевід годинникових стрілок на п’ять годин назад.

— Чому мене не попередили?!

— Згідно законодавству, попередження було надруковане у офіційному виданні «Кабінетний вісник — 500».

— До біса, комп’ютер, вперше чую про це видання! І назва така дурна!

— Довідка. Видання «Кабінетний вісник — 500» є офіційним вісником Кабінету міністрів, що зареєстроване Міністерством Юстиції позавчора. Число «500» у назві означає тираж.

Я сплигнув з ліжка на підлогу і помчав вмиватися. Тим часом з прихованої ніші в стіні вилізли три залізні маніпулятори електронного уряду і почали застілати ліжко. “Ми протягнемо руку допомоги всім українцям” – обіцяли на виборах три парламентські партії, і, як можна бачити, виконали обіцянку.

Вмившись холодною водою (об’єднання співвласників мого будинку ще з 2010 року судиться з “Комунальним Холдингом Правекс” щодо завищених тарифів на гаряче водопостачання, внаслідок чого гаряча вода з’являється лише взимку два-три рази на тиждень на три години), йду снідати. Залізні маніпулятори вже приготували каву і ріжуть помідори до салату. В мікрохвильовій пічці гріється картопляне пюре і котлета.

Я сідаю за стіл, роблю перший ковток кави.

— Громадянине Шеляженко, ви зобов’язані ознайомитись з міськими новинами. Зробите це зараз або за десять хвилин?

— Валяй зараз, телекран.

— Сьогодні Верховний Сайт України планує розглянути три питання: запит Російської федерації щодо передачі півострова Крим до складу РФ відповідно до кучук-карнаджийського договору, законопроект депутата Сергія Данилка щодо введення суржика як четвертої державної мови і план розвитку бджолярства в Україні на 2012-2032 роки. Міська Електронна Рада сьогодні планує підвищити тарифи на комунальні послуги в 1,5 рази та передати земельну ділянку за адресою Тверський тупик, 9А, тобто поряд з вашим будинком комунальному підприємству “Київський асенізаційний відстійник” для будівництва станції утилізації відходів.

— ЩО?!!!

— Верховний Сайт України та Київська Міська Електронна Рада у відповідності до Конституції України ухвалили рішення про те, що їх засідання з цих питань відбуватимуться в закритому режимі, відповідно Вашу думку з цього приводу ніхто не питатиме. Переходимо до блоку місцевих новин. За рішенням Печерської районної ради вчора на бульварі Лесі Українки було демонтовано пам’ятник Лесі Українці в зв’язку з його аварійним станом і пов’язаною з тим небезпекою обрушення вищезазначеного пам’ятника на голови перехожих. Печерська районна рада пропонує Вам висловити свою думку з цього приводу. Рішення демонтувати пам’ятник Лесі Українці вже підтримали 1935 печерян, семеро утримались від голосування.

— Уроди!!! Чому вони не спитали мою думку перед тим, як зносити пам’ятник?!

— Згідно з Регламентом Печерської районної ради від 2007 року, з поправкою від 2010 року, голові районної адміністрації надане право оперативно розпоряджатись комунальним майном. Рішення районного голови ухвалюється постфактум районною радою та мешканцями району. Ви будете голосувати з приводу демонтажу пам’ятника Лесі Українки?

— Так! Я не підтримую!

“Дзеньк”, видає звук голосування телекран.

— Ваш голос враховано. Рішення демонтувати пам’ятник Лесі Українці вже підтримали 1936 печерян, семеро утримались від голосування.

— Я голосував проти!

— Згідно з Регламентом Печерської районної ради від 2007 року, з поправкою від 2010 року, голові районної адміністрації надане право оперативно розпоряджатись комунальним майном. Рішення районного голови ухвалюється постфактум районною радою та мешканцями району. Голосувати проти неможливо, ви можете лише утриматись від голосування. Печерська районна рада дякує Вам за підтримку рішення щодо демонтажу аварійного пам’ятника Лесі Українці, в зв’язку з чим Ви отримуєте статус активного громадянина району і додаткові пільги.

Залізний маніпулятор невідомо звідки витягає шоколадку з портретом голови районної адміністрації і кладе поряд з пляшкою кави. Потім витягає з мікрохвильової печі пюре і котлету, ставить переді мною тарілку з салатом.

— Комп’ютер, у мене нема апетиту. Прошу відкрити громадську приймальню Печерської районної адміністрації, я хочу звернутись із скаргою.

— Відкриваю громадську приймальню Печерської районної адміністрації. – раптом механічний голос телекрана міняється на приємне жіноче контральто,- Шановний печерянин. Вас вітає універсальна відписка Печерського району! В зв’язку з тим, що Ви звернулися до громадської приймальні Печерського району, повідомляємо, що районна влада завжди допомагає активним громадянам.

Маніпулятор кладе мені на стіл ще одну шоколадку з портретом голови районної адміністрації на упаковці.

— В зв’язку з цим, пропонуємо Вам підтримати рішення районної адміністрації, на яке Ви хотіли поскаржитись. В іншому випадку вам треба звернутись у відділ прийому настирливих склочників, що приймає заяви та звернення 32 та 33 числа кожного місяця з 8 до 8:30 години ранку. Будьте здорові. Універсальна відписка Печерського району любить Вас!

— Комп’ютер, прошу набрати гарячу лінію Київського міського голови.

— Набираю… Вас вітає особиста приймальня мера Києва. Мер Києва любить Вас і виконає будь-які три бажання!

— Я вимагаю відновити знесений Печерською районною державною адміністрацією пам’ятник Лесі Українці.

— Слухаю і підкорююсь! Відповідне розпорядження направлене до Печерської районної ради, звідки тільки-но прийшла відповідь, що відновити пам’ятник неможливо, оскільки на його місці вже виділена ділянка Православній Церкві для встановлення кіоску з продажу релігійної атрибутики. Київська міська рада повідомляє про незгоду з цим рішенням, оскільки на цьому місці програмою будівництва муніципального житла заплановано збудувати 30-поверховий хмарочос з 5-ярусним підземним паркінгом. Секретаріат об’єднаної опозиції повідомляє про незгоду з обома рішеннями, оскільки подавав заявку про встановлення на місці знесеного пам’ятника Лесі Українці агітаційних наметів за проведення всеукраїнського референдуму щодо встановлення режиму народовладдя в Україні.

— Ви знущаєтесь?!

— Гаряча лінія Київського міського голови любить Вас і виконає три Ваших бажання в зв’язку з Вашим запитом. По-перше, ми вимагатимемо відставки голови Печерської районної адміністрації – цю посаду повинні займати професіонали з Мегаблоку Степана Черновецького, а не руйнівники історичних пам’яток з широкої коаліції. По-друге, ми вимагатимемо від депутатів від опозиції почути голос совісті та скласти свої мандати. По-третє…,- залізний маніпулятор витягає коробку цукерок і кладе мені на стіл.

На коробці цукерок написано адресу Верховного Сайту України і гарячої лінії Київського міського голови. А поряд – усміхнені портрети двох чоловіків, що обнімаються: мера Києва Степана Черновецького і Президента України Леоніда Черновецького.

І девіз великими літерами: “Електронний уряд України любить вас!”.

Я витягаю з-під стола старенький ноутбук, заходжу в мережу під конспіративним ніком і пишу на хакерському форумі: “Хлопці, треба негайно пікетувати Печерську районну раду”. Червоний глаз телекамери зі стелі відзначає це, і залізні маніпулятори електронного уряду хутко забирають зі столу цукерки та смачний сніданок. Я чув, що іноді вони хапають активіста за шкирку і викидають у вікно. Але це, мабуть, страшилки для ламерів. Все-ж таки, у нашій країні ще залишилась Конституція, де записано, що громадянин має право на вільне слово, вільну думку, вільне волевиявлення і недорканість особистості.

Источник
По мотивам




|