Поиск

Добавить в RSS-ленту

Архивы

Тупые хохлы сгноили кучу зерна

9 февраля, 2007

Експорт зерна, що накопичилося на припортових елеваторах, буде розблоковано.
Про це заявив міністр аграрної політики України Юрій Мельник за результатами наради, повідомили «Обозревателю» у прес-службі Мінагрополітики.

Стосовно фуражного зерна запропоновано 2 варіанти розв’язання проблеми експорту: збільшення квот або скасування квотування. Остаточне рішення щодо шляхів врегулювання даної проблеми буде прийнято із врахуванням інтересів виробників зерна, трейдерів та держави.

Ситуацію на ринку продовольчої пшениці вирішено обговорити у лютому-березні. Найближчим часом ситуація на ринку зерна розглядатиметься на нараді у Віце-прем’єр-міністра України Андрія Клюєва.
Під час наради заступник міністра Іван Демчик пояснив, чому з боку Уряду було вжито заходів регулювання експорту зерна, навівши такі дані. За його словами, через об’єктивні обставини фактичний валовий збір зерна становив 34,2 млн. т замість передбачуваних 37,2 млн., у т.ч. пшениці отримано менше на 4,8 млн. т або на 26%.

Крім того, за перші три місяці 2006/2007 маркетингового року обсяг експорту зерна перевищив попередній маркетинговий період на 732 тис. т і загальний експорт міг би досягти 14 млн. т. Для недопущення дефіциту зерна уряд вжив ринкових заходів, запровадивши ліцензування та квотування зерна ( постанови КМУ від 28.09.2006 р. № 1364, від 11.10.2006 р. № 1418 та від 08.12.2006 р. № 1701). Застосовані заходи дозволили стабілізувати ситуацію на ринку зерна, переконані у Мінагрополітики.

Інша проблема — зерно у припортових елеваторах, не пристосованих для довготривалого його зберігання. На численні звернення зернотрейдерів та на виконання доручення Першого віце-прем’єр-міністра України Азарова спеціальні комісії виїжджали в АР Крим, Донецьку, Запорізьку, Миколаївську та Одеську області для встановлення наявних запасів зерна та його обстеження. Перевірено 24 припортових складів, з них сертифікованих виявилось 19, решта — ні. На сертифікованих припортових елеваторах на час перевірки зберігалося 837 тис. т зерна, у т.ч. пшениці 227 тис. т, ячменю — 586 тис. т та 23 тис. т кукурудзи. У несертифікованих складах — 28 тис. т. Із загальної наявності зерна — 79 тис. зберігається у незадовільному стані, 300 тис. т — у критичному.




|


  1. 9 февраля, 2007 @ 10:05 пп
    Саша пишет:

    Главное ,чтобы нам хватило и не поднимались цены хотя бы на муниципальный хлеб по 0-96 грн.
    А если его так много -пусть продают.
    Кстати: СССР был очень крупным покупателем зерна ,а сейчас его даже продают за рубеж.
    Так что не всё так уж и плохо ,наверно.

  2. 10 февраля, 2007 @ 11:40 дп
    Mixter пишет:

    Саша, давайте вы будете кушать фуражное зерно, которое сейчас в элеваторах?

    Впрочем, я не знаю, из чего вам там делают «муниципальный хлеб» (что это за сорт такой?). Возможно, там смесь фуражного и проросшего ячменя, поэтому действительно нужно запретить вывоз именно этогого зерна.

    А может просто сделали так, чтобы Мороз не сильно рыпался, защитник всех аграриев и владелец сопутствующих бизнесов.

  3. 10 февраля, 2007 @ 9:30 пп
    Саша пишет:

    А мне кажется ,что шум из ничего поднял какой-то американец (кажется ,посол в Украине).
    Его у нас на местном телевидении показывали ,как он эти склады осматривал.

    Там кое-где верхний слой зерна слегка проросшим оказался (что-то около 0,5% от всего количества).
    Думается ,что шум-то из ничего создан ,какие-то политические манёвры заокеанские.

    Зато когда этого невежу спросили ,что он думает о возможных антинатовских акциях протеста в Одессе во время проведения будущих манёвров ,он проигнорировал вопрос.
    Развернулся себе ,сел в автомобильчик -и поминай ,как звали.

    Можно подумать ,что зерно каждый год таким не было ,как сейчас!
    Детский сад какой-то!

  4. 10 февраля, 2007 @ 10:50 пп
    Mixter пишет:

    В прошлом году его не запрещали вывозить. Оно не прорастало и не гнило.

  5. 10 февраля, 2007 @ 11:17 пп
    Саша пишет:

    Совсем? 😉

  6. 10 февраля, 2007 @ 11:35 пп
    Mixter пишет:

    Совсем не запрещали.

  7. 10 февраля, 2007 @ 11:56 пп
    Саша пишет:

    Да помню ,помню: как-то ещё при Кучме сначала вывезли ,а потом к весне закупали ,когда кончилось.

  8. 21 февраля, 2007 @ 2:40 пп
    соня пишет:

    я считаю. что действия правительства с введением квот на вывоз зерна из Украины просто преступление и порча зерна образовалась именно из-за простоя портовых элеваторов, т.к. они не обеспечены оборудованием для оздоровительных мероприятий зерна,зерна в Украине еще много, оно теперь гниет не на портовых элеваторах а в сараях у фермеров, которые не могу теперь его продать зерновым трейдерам . которые реально платят им а правительство платит только обещаниями


|
RSS feed отзывов к статье |