Поиск

Добавить в RSS-ленту

Архивы

Оранжевым отступникам обеспечивается безопасность

5 июля, 2006

Розглянувши питання подолання політичної та парламентської кризи, виходячи з принципів демократичного плюралізму, партнерства, відкритості та прозорості у своїй діяльності, МИ ПРОПОНУЄМО ЗАБЕЗПЕЧИТИ КОНСТРУКТИВНУ РОБОТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ НА НАСТУПНИХ ПРИНЦИПАХ:

1. Проведення виборів Голови Верховної Ради, Першого заступника і заступника Голови Верховної Ради України відповідно до статті 88 Конституції України, статті 70 Регламенту Верховної Ради України таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів, без застосування інших процедур.

2. Обрання Першого заступника Голови Верховної Ради України від депутатської фракції Партії регіонів у Верховній Раді України.

3. Розподіл посад голів комітетів Верховної Ради України, перших заступників, заступників голів, секретарів та членів комітетів відповідно до частини першої статті 89 Конституції України, статті 6 Закону України «Про комітети Верховної Ради України», статті 76 Регламенту Верховної Ради України провести пропорційно від кількісного складу депутатських фракцій до фактичної чисельності народних депутатів. Надання депутатським фракціям, які не увійшли до складу коаліції, посад Голів тих комітетів Верховної Ради України, завдяки яким зазначені фракції були б спроможні здійснювати парламентський контроль за діяльністю влади. Чітко визначити та закріпити перелік комітетів Верховної Ради України, які в обов’язковому порядку належатимуть опозиції та будуть очолюватись Головою від опозиційних сил.

4. Внесення кандидатури Прем’єр-міністра України та його призначення відповідно до частини восьмої статті 83, пункту 12 частини першої статті 85, частини другої статті 114 Конституції України, частини 9 статті 200 Регламенту Верховної Ради України здійснити відкритим голосуванням після обрання Голови Верховної Ради України.

5. Узгодження з депутатськими фракціями, партіями (блоками), які не увійшли до складу парламентської коаліції, переліку органів державної влади з контрольними функціями та забезпечення обов’язкового представництва цих партій (блоків) серед керівників відповідних органів.

6. Складання присяги суддями Конституційного Суду України виключно за процедурою, визначеною частиною третьою статті 17 Закону України «Про Конституційний Суд України». Внесення кандидатур та призначення суддів Конституційного Суду за квотою Верховною Радою України, з урахуванням пропозицій депутатських фракцій, які не увійшли до складу коаліції.

7. Узгодження питання призначення на посади і звільнення з посад Голів місцевих державних адміністрацій в тих регіонах, де у відповідних місцевих радах більшість депутатських мандатів отримали партії (блоки), які не увійшли до складу парламентської коаліції.

8. Внесення до Регламенту Верховної Ради України положень, які б надали опозиції права та встановили механізми контролю за діючою владою, з подальшим закріпленням цих норм у законі, який врегульовує діяльність парламентської опозиції.

9. Припинення незаконного суміщення депутатського мандату з іншими видами діяльності.

10. Утворення тимчасових слідчих комісій по факту незаконного допуску в травні – червні 2006 року на територію України військових підрозділів, військового озброєння та техніки США, а також по факту порушень прав народних депутатів України та їх побиття під час проведення сесії Дніпропетровської обласної ради 2 червня 2006 року.

Ми за безумовне дотримання Конституції і законів України. Депутатська фракція Партії регіонів готова розблокувати роботу парламенту за умови комплексного вирішення зазначених вимог.

ya2006.com.ua
|