Віктор Янукович: Ахметова не буде в органах виконавчої влади
2 січня у польській газеті “Тигоднік Повшехни” з`явилося інтерв`ю Віктора Януковича, у якому лідер Партії регіонів дав кілька цікавих обіцянок. Деякі з них, мабуть, йому варто буде нагадати після парламентських виборів.
Своє інтерв`ю з Віктором Януковичем журналісти авторитетного краківського щотижневика “Tygodnik Powszechny” назвали – “Росія перш за все”. У цьому розлогому тексті співрозмовники торкаються дуже багатьох і дуже різних питань – від передвиборчих рейтингів до планів післявиборчих дій. І-Репортер пропонує своїм читачам переклад кількох питань-відповідей із розмови Віктора Януковича з польськими журналістами:
— У виборчих списках Партії регіонів є прізвища кількох українських олігархів на чолі з Ринатом Ахметовим. Можна очікувати, що такі люди йдуть у політику для того, щоб захистити власні інтереси і отримати імунітет.
В.Я.: У корпорації Ахметова працює 160 тис. людей. Ми знаємо, як ці підприємства працювали протягом років, а сьогодні вони приносять прибутки. Якщо б діяльність Ахметова викликала незадоволення його працівників, то йому, мабуть, нічого було б шукати у політиці. Однак, рівень життя в Донецьку є досить високий, а це означає, що Ахметов має досвід, який ми можемо використати. Якщо Ахметов згідно з законом відмовиться від управління своїми підприємствами, то зможе спокійно займатися політикою.
— Такі самі аргументи використовував Ющенко, коли його запитували, чому в його команді опинився Петро Порошенко, також великий підприємець. Але потім участь Порошенка у владі, в ролі Секретаря Ради національної безпеки і оборони, викликала звинувачення в корупції і в результаті розлам “помаранчевих”.
В.Я.: Коли Порошенко був тільки депутатом, не було проблеми. Але коли він отримав колосальні повноваження і почав здійснювати вплив на внутрішню та зовнішню політику, з`явилися клопоти. Тому Ахметова не буде в органах виконавчої влади. Ніколи (вид. – І-Р). Зрештою, це й не є його метою. Я з ним про це розмовляв і він мене у цьому запевнив. Його метою є створення законів так, щоб вони були приязними для підприємців.
— У своїх передвиборчих деклараціях ви обіцяєте надати російській мові статус державної. Обіцяєте також впровадити федералізацію України. Чи це тільки гасла, покликані привернути до вас російськомовний електорат?
— Федералізація України повинна вплинути на покращення взаємин між центром і регіонами. Україна є країною різноманітною з точки зору національностей, а з цього випливає і культурна різноманітність. Кожен з регіонів повинен отримати шанс реалізувати власні амбіції. Федеративний устрій України створить такі умови. Ми хочемо, щоб регіони мали достатньо повноважень, але й щоб центр залишався сильним і міг впливати на регіони. Федералізацію запроваджено у багатьох країнах і вона принесла позитивні результати, передусім — економічні.
— Але й впровадження російської як другої державної мови теж буде нелегким. Необхідною буде зміна конституції, а для цього потрібно дві третіх голосів у парламенті і референдум. Можливо, ваші лозунги – це звичайнісінька пропаганда. Таку ж саму використовував Леонід Кучма, щоб виграти вибори.
В.Я.: Для впровадження другої державної мови перш за все потрібна політична воля і вона у нас є. Це не порожні обіцянки. Ми їх здійснимо.
— Але як?
В.Я.: Якщо потрібно провести референдум, ми його проведемо, якщо потрібно міняти конституцію – змінимо її. Парламент прийме відповідне рішення. Нам вистачить голосів, я в цьому переконаний. Референдум з цього питання ми теж виграємо.
rep-ua.com