Поиск

Добавить в RSS-ленту

Архивы

Народ готовят понемногу

17 июля, 2008

Фінансовий світ затамував подих. На Американських, Європейських та Азійських біржових ринках спостерігається паніка. Акції провідних компаній падають та встановлюють рекордно низькі ставки на цінні папери. Американські аналітики попереджають про подальший спад їхньої економіки, який може перекинутись на інші країни.

Паніка на Уол-Стріт. Акції іпотечно-кредитних компанії «Фанні Мей» та «Фредді Мак» упали на двадцять відсотків. Американський уряд пообіцяв їм допомогти, проте інвестори все одно кинулися масово продавати їхні папери. Труднощі переживає не лише ринок кредитування. Ціна за акцію автомобільного гіганта «Дженерал Моторс» впала нижче одинадцяти доларів США – найнижчий показник за останні п’ятдесят років. Компанія планує скоротити витрати на управлінський персонал на двадцять відсотків.

Рік Вагонер, генеральний директор «Дженерал Моторс»: «Нині ми переживаємо не кращі часи, які зумовлені економічними умовами у США. У нас є чіткий план щодо виходу з кризи. Але задля цього нам потрібно поступитися політикою нашої компанії».

Аби вижити, «Дженерал Моторс» випускатиме більше легких економічних автомобілів. Для американців, які звикли долати численні кілометри на позашляховиках, це означатиме радикальну зміну їхніх уподобань. Дії американських компаній змусили замислитись їхніх конкурентів. Японська автомобільна корпорація «Тойота» визнала, що цього року заробить менше очікуваного.

Бен Квонг, біржевий аналітик: «Мені здається, така криза зумовлена нестабільністю закордоних ринків. Інвестори приділяють велику увагу цінам на нафту. Невизначеність у цій ситуації змушує їх продавати цінні папери».

За прогнозами аналітиків, нинішня ціна на нафту — а це сто сорок три долари за барель — створює не інфляцію, а гіперінфляцію. Вона може жахливо вплинути на сільське господарство та докорінно змінити транспортну систему всього світу. А також — призвести до кризи, гіршої за Велику Депресію у США.

О количестве нефти и о том что будет потом пока не говорят, как и в России, — страшновато видать.




|